Apel Burmistrza Miastka

2020-03-12 10:59:53   Dominika Jurewicz

Drodzy Mieszkańcy Gminy Miastko!

Zwracam się do Państwa, w chwili, gdy wspólnie przeżywamy niepokój o zdrowie bliskich i własne. Koronawirus rozprzestrzenia się na świecie, w Europie i w Polsce. To trudny czas, w którym musimy wykazać się odpowiedzialnością, dyscypliną, ale także empatią i wsparciem. Nie należy ulegać panice, ale należy wykonać każdy wysiłek, aby ograniczyć ryzyko zakażenia.

Zachęcam do korzystania z serwisu miastko.pl oraz portalu społecznościowego Facebook Gminy Miastko,  a także stron rządowych (gis.gov.pl) i zapoznawania się w nich z rzeczową wiedzą o sposobach unikania zakażenia oraz najświeższych informacji organizacyjnych.

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym (koronawirus), rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, osób załatwiających sprawy urzędowe i pracowników urzędu, uprzejmie proszę o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Miastku do niezbędnego minimum tj. dot. spraw pilnych, niecierpiących zwłoki.

Informuję, że wszelkie sprawy, które nie wymagają bezpośredniej obecności w Urzędzie Miejskim
w Miastku, możecie Państwo załatwić drogą mailową lub telefoniczną oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.

Zachęcam Państwa do uprzedniego kontaktu telefonicznego z pracownikami, którzy udzielą wszelkich informacji oraz określą, czy w danej sprawie wizyta w urzędzie jest niezbędna.

Tel. 59 857 07 70, fax. 59 857 23 68 e-mail ogólny do Urzędu Miejskiego w Miastku: sekretariat@um.miastko.pl, Skrytka ePUAP: /ummiastko/SkrytkaESP

Podaję numer kontaktowy do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie, z którą należy się bezzwłocznie kontaktować na wypadek wystąpienia objawów charakterystycznych dla koronawirusa (gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem): 736 333 550.

W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z oddziałem zakaźnym lub obserwacyjno-zakaźnym, tj.:

1. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, tel. 58 341 40 41, 58 341 55 87.

2. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, ul. Powstania Styczniowego 9B, tel. 58 699 85 06

Pod numerem 800 190 590 – infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia działającym całodobowo, siedem dni w tygodniu można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Namawiam Państwa do pozostania w domach zawsze, gdy tylko ich opuszczenie nie jest bezwzględnie konieczne. Ten apel kieruję szczególnie do Seniorów. Proszę, zadbajmy o nich szczególnie.

Pamiętajmy o zaleceniach higienicznych, które obowiązują nas wszystkich:

  • częstym myciu rąk,
  • unikaniu miejsc publicznych zatłoczonych,
  • nieodwiedzaniu rynków i targów, na których znajduje się żywy inwentarz,
  • przestrzeganiu zasad higieny żywności,
  • unikaniu dotykania oczu, nosa i ust,
  • regularnym myciu lub dezynfekcji powierzchni dotykowych,
  • regularnym dezynfekowaniu swojego telefonu i niekorzystaniu z niego podczas spożywania posiłków,
  • zachowaniu bezpiecznej odległości od rozmówcy,
  • stosowaniu zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.

Proszę i apeluję o odpowiedzialność i powściągliwość! To nie tylko kwestia naszego zdrowia, ale i życia każdego człowieka, z którym mamy styczność.

 

Burmistrz Miastka

Danuta Karaśkiewicz